Zapisz swoje Koło do Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich już dziś! Dlaczego warto?

Aktualności

Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich to organizacja, która powstała na początku roku i sukcesywnie zrzesza wszystkie aktywne koła gospodyń i gospodarzy z całego kraju.

Prowadzimy dla Państwa portal internetowy, na którym znajdziecie zbiór inspiracji dla KGW, zamieszczamy informacje o konkursach i dotacjach na które możecie aplikować, rozbudowujemy bazę wiedzy i przydatnych Wam dokumentów, zbieramy przepisy, polecamy się do wywiadów,  zaczynamy tworzyć kalendarium wydarzeń oraz wyjątkową platformę gdzie będą mogli Państwo sprzedawać swoje produkty i informować o usługach. I robimy to każdego dnia.

Dodatkowo mają Państwo do dyspozycji biuro pod numerem telefonu: 723- 986- 571 oraz adresem e-mail: kontakt@kolagospodynwiejskich.org Mogą Państwo dzwonić i pisać w swoich sprawach i potrzebach. Dla przykładu, gdy potrzebują Państwo jakiegoś dokumentu – zgłaszają to Państwo nam – my taki dokument przygotowujemy a następnie zamieszczamy go do pobrania dla wszystkich na naszym portalu w zakładce: https://kolagospodynwiejskich.org/bazawiedzy-kgw/

Rozwijamy struktury terenowe łącząc je w struktury wojewódzkie i powiatowe. Odwiedzamy kolejne województwa, w których liczba zapisanych przez nasz Portal KGW jest już znaczna. Przedstawiamy wtedy programy dedykowane tylko dla struktur. Dlatego warto zapisać się już dziś, bo wtedy szybciej zobaczymy się u Was.

Na chwilę obecną zrzeszamy już prawie tysiąc kół z całego kraju a każdego dnia zapisują się kolejne. To nic nie kosztuje a proces rejestracji trwa zaledwie kilka minut. Pomóż nam rozwijać nasz Portal i ogólnopolską organizację dla Kół Gospodyń Wiejskich i zapisz się już dziś!

Co trzeba zrobić, żeby się zarejestrować?

Wystarczy wypełnić formularz członkowski na stronie:

POPULARNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy członkostwo w PZ KGW jest płatne?

Członkostwo jest bezpłatne.

Czym różni się członkostwo „podstawowe” od tego „dla aktywnych”?

Jako portal profilujemy KGW by móc lepiej docierać do Waszych potrzeb. Dwa formularze w prosty sposób rozróżniają wstępnie Wasze członkostwo, jednak zawsze możecie będąc w Związku korzystać z możliwości „Dla aktywnych”. W pierwszej kolejności jednak będziemy wychodzić z naszymi inicjatywami do Kół, które zapisały się jako aktywne.

Czy PZ KGW działa w całym kraju?

Już dziś zrzeszamy koła z całej Polski. Planujemy je połączyć w zorganizowane struktury do końca roku. Zapisując się już dziś przybliżacie nas do tego celu i działania programów związkowych i wspólnych inicjatyw w całym kraju.

W jaki sposób KGW i ich członkowie mogą pomagać Związkowi?

 1. Regularnie wchodzić i przeglądać artykuły na naszym Portalu – uzyskując dużą ilość regularnie nas odwiedzających w internecie jesteśmy w stanie pozyskiwać pieniądze od reklamodawców i partnerów i przeznaczać je na funkcjonowanie organizacji i programów związkowych a także tworzyć wartościowe artykuły,
 2. Regularnie przeglądać nasz profil na Facebooku, udostępniać posty oraz je komentować – posiadając zasięg w mediach społecznościowych oraz interakcje od Państwa możemy pozyskiwać pieniądze od reklamodawców i partnerów i przeznaczać je na funkcjonowanie organizacji i programów związkowych
 3. Regularnie i aktywnie korzystać z przeprowadzanych przez PZ KGW oraz partnerów szkoleń – uzyskując dużą ilość aktywnych uczestników jesteśmy w stanie pozyskiwać pieniądze od reklamodawców i partnerów i przeznaczać je na funkcjonowanie organizacji i programów związkowych a także tworzyć wartościowe artykuły,
 4. Aktywnie uczestniczyć w akcjach reklamowych i promocyjnych przeprowadzanych wspólnie z reklamodawcami i partnerami PZ KGW – zadowoleni reklamodawcy i partnerzy gwarantują nam pozyskiwanie pieniędzy oraz przeznaczanie ich na funkcjonowanie Związku,
 5. Zaproponować miejsce reklamowe na swojej posesji – reklama PZ KGW to większe dotarcie na profil w mediach społecznościowych oraz stronę internetową a także pozytywna reklama wizerunkowa dla Związku i jego partnerów.

Jakie są programy Związkowe?

Posiadamy 4 podstawowe programy związkowe:

 1. Jubileusz KGW – na koniec każdego roku przedstawiamy do struktur wojewódzkich i właściwych instytucji zestawienie kół które w roku kolejnym będą w danym województwie obchodzić jubileusz; dodatkowo przygotowujemy własne programy wsparcia.
 2. Inicjatywa Miesiąca KGW – w każdym województwie z funkcjonującymi strukturami wybieramy w każdym miesiącu najbardziej wartościową inicjatywę KGW i przyznajemy jej nagrodę finansową w wysokości 1000 zł.; jedynym obowiązkiem by wziąć udział w programie Inicjatywa Miesiąca jest członkostwo w Związku; jest to forma mobilizacji i nagrody która dokonywana jest post factum i miesiąc w miesiąc.
 3. Samorząd Przyjazny KGW – koła nominują swoje samorządy do otrzymania nagrody w postaci tytułu „Samorząd Przyjazny KGW”; przyznawanie tytułów w podziale na województwa w których funkcjonują struktury odbywa się nie rzadziej niż raz w roku; jest to realne narzędzie do mobilizacji samorządowców i docenienia samorządów, które są nam realnie pomocne.
 4. Osobowość Roku – Gospodarz, Gospodyni i inne zaproponowane przez struktury wojewódzkie nagrody i tytuły przyznawane nie rzadziej niż raz w roku.

W każdym województwie ze sformalizowanymi strukturami planujemy roczne podsumowanie działalności.

Jakie są inne profity przynależności do PZ KGW?

 1. Jako Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich występujemy o wsparcie dla KGW w różnych programach dedykowanych. Dla przykładu opracowujemy strefę KGW na ogólnopolskich targach ngo czy ogólnopolską pielgrzymkę KGW. Do udziału w naszych inicjatywach zapraszamy wszystkie zrzeszone koła ze wszystkich województw.
 2. Wspólnie w ramach komisji opracowujemy programy dla szerzenia kultury ludowej i wartości KGW wśród dzieci i młodzieży
 3. Pomagają Państwo rozwijać ogólnopolską organizację dedykowaną tylko i wyłącznie KGW
 4. Wszystkie inne profity opisane są w linku: https://kolagospodynwiejskich.org/dolacz-do-nas/
Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *