Sprzedaż lokalna KGW w Międzywodziu

KGW Fregata

Koło Gospodyń Wiejskich "Fregata" w Międzywodziu

Nasza galeria

O kole

KGW FREGATA działa na rzecz mieszkańców: organizując warsztaty świąteczne oraz warsztaty plastyczno- techniczne, wytwarzając rękodzieło z papieru (kwiaty z bibuły i kartki okolicznościowe), zaproszenia, pocztówki. Organizujemy spotkania dla mieszkańców Międzywodzia przy kawie i herbacie, wieczornice ze śpiewem oraz wycieczki do teatru. W sezonie letnim organizujemy pikniki dla turystów. Angażujemy się również we wszystkie akcje charytatywne i licytacje na rzecz chorych. 16 grudnia 2020r. ukazał się artykuł w Głosie Szczecińskim „W dwa lata udało im się zrobić wiele dla mieszkańców”, a 31 grudnia 2020 r. „Koło Gospodyń które dba o historię Międzywodzia. Mają przeszłość na zdjęciach”. Obydwa artykuły są o działalności i sukcesach naszego KGW. W sierpniu 2021 r. udzieliłyśmy wywiadu dla Radia Szczecin. W 2022 roku ukazał się o nas artykuł w czasopiśmie Smaki Polskiej Turystyki. Realizujemy projekty z Programu Społecznik, FIO, Mikrodotacje: “Na Ratunek- Krok ku bezpieczeństwu mieszkańców Międzywodzia”, “Biesiada u Sołtysa”, “Dynia tańczy z ziemniakiem”, “Ocalić od zapomnienia nasze Dziedzictwo” oraz “Niech zabrzmi Niepodległa nad Bałtykiem”. W 2021- projekty: “Noc Świętojańska z przyrodą” oraz “O pszczółki i owady dbamy, domki hotelowe dla nich zakładamy”. W 2022 r.- projekty: „Noc świętojańska- czyli powitanie lata w polskiej tradycji ludowej” oraz „Powiedz NIE plastikowej torbie”. Obecnie realizujemy program “Pomoc Żywnościowa 2014-2020” dla potrzebujących mieszkańców całej Gminy Dziwów we współpracy z Bankiem Żywności im. Jacka Kuronia ze Szczecina. Zrealizowaliśmy także festyn Pożegnanie Lata- “szczepimy się z kgw”. Międzywodzie jest miejscowością turystyczną, nie może pochwalić się tradycjami ludowymi, ale historia Międzywodzia to rybactwo, rybołówstwo i żeglarstwo. Nasze działania dążą do przybliżenia tych tradycji- stąd nasza nazwa „FREGATA”, a w logo mamy morze, plażę i mewy.
Za naszą działalność 10 stycznia 2023 r. otrzymaliśmy Statuetkę „W dowód uznania od Gminy Dziwnów” z rąk Burmistrza Dziwnowa

Nasze dania

Produkty w ofercie KGW w Międzywodziu:

Paprykarz Gospodyń z Międzywodzia- przygotowany z dorsza bałtyckiego, ryżu i warzyw (III miejsce na potrawę regionalną w turnieju kół gospodyń wiejskich w wojewódzkich Targach pszczelarsko- kwiatowych w Barzkowicach- 27 kwietnia 2019 r./ III miejsce w województwie zachodniopomorskim „Polska od Kuchni” za „Paprykarz Gospodyń z Międzywodzia” 14 sierpnia 2022)

słoik 300 g- 15 zł/słoik 200 g- 12 zł

Śledź w occie– śledź bałtycki smażony, w zalewie octowej

słoik 300 g- 12 zł/słoik 400 g- 15 zł

Klopsiki rybne w occie- gotowane klopsiki z rożnych ryb bałtyckich, w zalewie octowej

słoik 300 g- 15 zł

Kąski z kurczaka w zalewie słodko- winnej– piersi z kurczaka podsmażone w zalewie

słoik 300 g- 15 zł

Dorsz w occie- dorsz bałtycki smażony, w zalewie octowej

słoik 300 g- 15 zł

Dania jesteśmy w stanie przygotować w ciągu tygodnia od chwili zamówienia. Produkty pasteryzowane. Termin do spożycia 90 dni.

Po otwarciu przechowywać w lodówce do 5 dni.

Kontakt KGW "Fregata" w międzywodziu

ul. Zatoczna 34
72-415 Międzywodzie
e-mail: kgw.fregata@wp.pl
Fanpage na Facebooku
Telefony:
+48 600 411 338
+48 669 251 616