Koła razem z seniorami

Aktualności Dotacje i konkursy

Koła gospodyń wiejskich mogą uzyskać 4000  tys. złotych dofinansowania na organizację spotkań przy wspólnym stole z seniorami. Ruszył program „Danie Wspólnych Chwil”  organizowany przez Fundację Biedronki.

W ramach programu, Fundacja Biedronki sfinansuje zakup produktów potrzebnych do przygotowania posiłków na spotkania ze starszymi osobami, które są zagrożone ubóstwem, samotnością i wykluczeniem społecznym. „Chcemy zachęcać seniorów do wyjścia z domu i spędzenia czasu z innymi ludźmi. Obecność osób starszych w lokalnej wspólnocie jest wartością i chcemy ją wzmacniać. Zwracamy również uwagę na kwestię prawidłowego żywienia osób starszych.” – argumentują ideę programu organizatorzy. 

Ambasadorem projektu jest znany kucharz Jakub Kuroń. W trakcie trwania projektu przeprowadzi szkolenia kulinarne dla jego uczestników.  

– Niezwykle się cieszę, że mogę wziąć udział w projekcie, w którym motorem napędowym są wspaniałe Panie i Panowie z Kół Gospodyń Wiejskich. Dzięki Fundacji Biedronki zapraszamy do stołu osoby starsze i samotne. Wspólnie dzielimy się przepisami, lokalnymi obyczajami i barwnymi historiami. Ale przede wszystkim robimy to, co integruje rodzinę, społeczeństwo – gotujemy, jemy i śmiejemy się. Dzięki programowi „Danie Wspólnych Chwil” zachęcamy do celebrowania wspólnych chwil i wzmacniamy siłę lokalnej wspólnoty – mówi Jakub Kuroń

Jak zgłosić się do Programu

Program jest skierowany do kół gospodyń wiejskich zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich (ARiMR) lub posiadających status stowarzyszenia (zwykłego/rejestrowego). Koniecznie należy zapoznać się z Regulaminem Projektu https://daniewspolnychchwil.pl/downloads/edycja-1/regulamin-programu-edycja-1.pdf?v=3 oraz załącznikami, które w komplecie znajdują się na stronie https://daniewspolnychchwil.pl/ . Osoba uprawniona do reprezentowania koła powinna wypełnić wniosek o udział w programie, który jest jednym z załączników.  Podczas wypełniania wniosku należy załączyć następujące dokumenty:

* Obowiązujący statut koła

* Wypełnione oświadczenie o przystąpieniu do programu według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do Regulaminu

*  Pełnomocnictwo, jeśli wniosek będzie wypełniać osoba inna niż wskazana do

* Aktualny odpis z ARiMR, jeśli koło jest w nim zarejestrowane

UWAGA ! Należy poczekać na potwierdzenie kwalifikacji do programu, która zostanie wysłana mailem. Organizator zaplanował, że w programie weźmie udział maksymalnie 550 kół gospodyń wiejskich, które powinny zrealizować minimum trzy spotkania  przez okres trwania edycji I Programu (edycja wiosenna – od marca do lipca 2023).

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

1 thought on “Koła razem z seniorami

  1. Witam ,jest to super sprawa,gdyż dużo osob starszych jest w domu i warto cos dla nich zrobić zeby zmobilizowac je do wyjscia z domu.Tez jestem w KOLE GOSPODYN WIEJSKICH I WIDZĘ TO NA WLASNYM PODWORKU.Moja mama też jest starsza i widzę jak trudno ja jest namowic do ruszenia z domu ,zwyczajnie nie chce jej się.Popieram takie incjatywy . Irena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *