100-lecie KGW Bratkówka

Aktualności PODKARPACKIE

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bratkówki w województwie podkarpackim 27.05.2023 r. obchodziły jubileusz 100-lecia swojej działalności. 

Obchody 100-lecia Koła Gospodyń Wiejskich są wyjątkowym momentem, podczas którego członkinie, sympatycy i społeczność lokalna zebrali się, aby uczcić wiekową tradycję organizacji i jej znaczący wpływ na rozwój wiejskich społeczności.

Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego otwarcia, gdzie zostali przywitani wszyscy zaproszeni goście.

Następnie przedstawiono prezentację poświęconą historii Koła Gospodyń Wiejskich w Bratkówce, gdzie pokazano wybitne postacie i osiągnięcia, które przyczyniły się do sukcesu organizacji na przestrzeni lat. Członkinie Koła podzieliły się swoimi osobistymi historiami, doświadczeniami i sukcesami, ukazując wpływ organizacji na ich życie i rozwój.

Podczas obchodów uhonorować również założycieli oraz osoby, które przez lata przyczyniły się do rozwoju KGW w Bratkówce. Wyróżnienia i nagrody przyznano za wybitne osiągnięcia, długoletnią służbę oraz wkład społeczny.

Następnie wyznaczeni goście honorowi wygłosili przemówienia, podkreślając rolę i osiągnięcia Koła Gospodyń Wiejskich przez ostatnie 100 lat. Mogli podzielić się swoimi refleksjami na temat wkładu kobiet wiejskich w rozwój gospodarstw domowych, upraw rolnych, kultury i społeczności lokalnych.

Podczas obchodów pokazano wystawę fotografii, dokumentów i innych przedmiotów związanych z historią Koła Gospodyń Wiejskich. Taki pokaz przypomniał wszystkim zgromadzonym o ewolucji organizacji i jej wpływie na lokalną społeczność.

Nie zapominając o aspekcie społecznym i kulturalnym zorganizowano różnorodne atrakcje, takie jak występ zespołu ludowego oraz poczęstunkiem i biesiadą do białego rana. Była to doskonała okazja do cieszenia się tradycyjnymi potrawami, tańcami i piosenkami, które są integralną częścią dziedzictwa kulturowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Obchody 100-lecia Koła Gospodyń Wiejskich stanowią doskonałą okazję do podkreślenia znaczenia organizacji dla społeczności wiejskich, a także do celebrowania i dzielenia się bogatą historią, tradycją i kulturą. Jest to także moment do refleksji nad przyszłością Koła i kontynuowania jego misji w kolejnych latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *