Zapraszamy na Pielgrzymkę KGW do Gospodyni Narodu

Aktualności

26 sierpnia odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich do Gospodyni Narodu na Jasną Górę. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich.

Do działania zainspirowały nas Koła Gospodyń Wiejskich, których wyraźnym życzeniem było, aby wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu. Maryja jest naszą nadzieją, pociechą i wsparciem. Dlatego właśnie oddajemy się tego dnia w sposób szczególny naszej Patronce i spotykamy się u jej wrót w Częstochowie.

O godzinie 11 w Klasztorze na Jasnej Górze rozpocznie się uroczysta msza święta Biskupów Polskich w intencji Kół Gospodyń Wiejskich, podczas której zostaną poświęcone sztandary. –  Jesteśmy wdzięczni za osobiste zaangażowanie Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo w organizację wydarzenia. Nasze starania spotkały się z dużą życzliwością Ojców Paulinów z Klasztoru na Jasnej Górze, za co serdecznie dziękujemy – mówi Katarzyna Korus z Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

Pielgrzymce towarzyszyć będą koncerty Pieśni dla Maryi Panny, ekspozycje rękodzieła ludowego oraz przysmaków regionalnych w wykonaniu KGW.

Zapraszamy wszystkie KGW do organizowania się i uczestnictwa w tym wydarzeniu. Bądźmy tego dnia wszyscy razem z Najświętszą Marią Panną.

Informacje telefoniczne udzielane są pod numerem telefonu: 728 435 470

Zapraszamy także koła gospodyń chętne na przeprowadzenie tego dnia warsztatów lub zainteresowane wystawieniem się na strefie KGW do kontaktu poprzez e-mail: promocja@kolagospodynwiejskich.org

Zachęcamy również do zrzeszania w Polskim Związku Kół Gospodyń Wiejskich poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie: https://kolagospodynwiejskich.org/dolacz-do-nas/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *