25 marca 2024 roku w Filharmonii w Kielcach odbędzie się niezwykłe wydarzenie – I Ogólnopolska Gala Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

Aktualności

To nie tylko okazja do uhonorowania najbardziej zaangażowanych społeczności wiejskich z całej Polski, ale również doskonała okazja do promocji ich szerokiego spectrum działań na szczeblu ogólnokrajowym.

Gala, organizowana przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich, ma na celu wyróżnienie i nagrodzenie Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) z 16 województw w 10 różnorodnych kategoriach. Prestiżowe wyróżnienia zostaną przyznane dla KGW, które wyróżniają się aktywnością, innowacyjnością oraz zaangażowaniem w działania na rzecz społeczności lokalnych wg poniższych kategorii:

🏆 Kategoria 1. Osobowość Roku Danego Województwa – Nagroda dla wybitnej osoby z województwa – przedstawicieli KGW, która wyróżniła się zaangażowaniem, liderstwem i pozytywnym wpływem na rozwój KGW w swoim regionie.

🏆 Kategoria 2. Aktywne KGW – Wyróżnienie dla najbardziej aktywnego KGW w danym województwie, uwzględniające różnorodność działań i zaangażowanie członków w różnych inicjatywach.

🏆 Kategoria 3. Międzypokoleniowe KGW
Wyróżnienie, które w szczególny sposób angażuje się w działania międzypokoleniowe,
promując dziedzictwo regionalne wśród dzieci i młodzieży.

🏆 Kategoria 4. Teatr
Dla KGW, które wyróżnia się aktywnością teatralną, propagując lokalne tradycje i historie poprzez sztukę sceniczną.

🏆 Kategoria 5. Taniec
Dla KGW, które poprzez taniec przyczyniają się do promocji kultury ludowej i tradycji regionalnych.

🏆 Kategoria 6. Śpiew
Dla KGW, które wyróżnia się działalnością w dziedzinie śpiewu, przekazując pieśni i melodie charakterystyczne dla danego regionu.

🏆 Kategoria 7. Rękodzieło
Dla KGW, które wykazuje się zdolnościami w dziedzinie rękodzieła, zachowując tradycje i tworząc unikatowe dzieła.

🏆 Kategoria 8. Kulinaria
Dla KGW, które w sposób wyjątkowy promuje lokalną kuchnię, przekazując receptury i smaki przekazywane z pokolenia na pokolenie.

🏆 Kategoria 9. Innowacje
Dla KGW, które wprowadziło innowacyjne podejście do działań, wykorzystując nowoczesne technologie czy nowatorskie projekty.

🏆 Kategoria 10.Dziedzictwo Tradycji
Dla KGW, które szczególnie dba o zachowanie dziedzictwa tradycji, kultury i dobrostanu obszarów wiejskich oraz małomiasteczkowych, szczególnie pielęgnując działania zachęcające seniorów do uczestnictwa w życiu społecznym.

Jednym z głównych punktów programu będzie przyznanie nagrody dla Osobowości Roku Danego Województwa. Ta wyjątkowa osoba z KGW zostanie uhonorowana za jej wyjątkowe zaangażowanie, liderstwo i pozytywny wpływ na rozwój społeczności wiejskiej w regionie. To właśnie tacy liderzy stanowią siłę napędową rozwoju wsi i miasteczek.

Prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich, Katarzyna Korus, podkreśla wagę tego wydarzenia: “To pierwsze tak prestiżowe wydarzenie w skali kraju. Zależy nam, by pokazać polskie KGW w zupełnie innym świetle. Kobiety działające w KGW to prawdziwe aktywistki, oddane społecznie, prekursorki działań aktywizujących lokalną społeczność więc chcemy pokazać ich działania w sposób nietradycyjny, zachowując klimat prestiżowej Gali w wydaniu oficjalnym, stąd też nieprzypadkowo Partnerami gali są media ogólnopolskie. Gala docelowo ma stać się jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych dedykowanych Kołom Gospodyń Wiejskich w Polsce.”

Gala będzie miała charakter ogólnopolski, co sprawia, że jest to doskonała okazja do dotarcia do szerokiej publiczności i zbudowania pozytywnego wizerunku marki na szczeblu ogólnokrajowym. Transmisja online za pośrednictwem kanałów YouTube i Facebook Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich umożliwi obejrzenie wydarzenia przez ponad 24 000 obserwujących.

Partnerami I Ogólnopolskiej Gali są liczne renomowane firmy, takie jak Lubella, Tygryski GOLD, LOMBARD. Życie pod Zastaw, Fundacja POD DĘBEM Telewizji PULS, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Program Równać Szanse, Warszawski Instytut Bankowości, Uzdrowisko Busko – Zdrój, REMONDIS, EKO – Profit – Recycling – to się opłaca!, Industria Nawozy, Farmer. Pl, DeWine – Manufaktura WIn Owocowych, agencja Digital Choice, Buskowianka Zdrój, Makar Print, Buskowianka Zdrój, Electro – system – organizacja odzysku SEiE S.A., HOLIDAY Park & Resort, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Angelika Józefczyk.
To wsparcie ze strony biznesu podkreśla znaczenie tego wydarzenia dla społeczności wiejskich oraz ich wkład w rozwój lokalnych społeczności.

Gala będzie również okazją do uhonorowania osób zasłużonych dla społeczności wiejskich. Podczas gali zostaną ogłoszeni laureaci Plebiscytu pn. “Samorząd Przyjazny KGW”, którzy zostaną wyłonieni przez Internautów w głosowaniu na portalu www.kolagospodynwiejskich.org.

Prowadzącymi Galę będą Katarzyna Korus – Prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich, ambasadorka kobiet wsi Polskiej i polskiego trendu KGW, reprezentująca polskie KGW w ogólnopolskich programach i stacjach telewizyjnych, właścicielka tworzącej się marki odzieżowej KRAJKA, której stylizację przygotowuje Angelika Józefczyk – projektantka realizująca kreacje dla polskich i światowych gwiazd, której projekty ostatnio można było podziwiać podczas rozdania nagród Grammy oraz Kazik Mazur – jeden z czołowych aktorów polskiego filmu i teatru, zwycięzca 11. edycji programu Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo. Znany z roli Kamila Hoffera w serialu TVN Na Wspólnej 9 filmów takich jak Sami Swoi. Nowy Początek, Karba,1670, Popiełuszko. Wolność jest w nas, Chyłka, Tajemnica Westerplatte, Uroczysko, Miłość jest blisko, Nieobecni, Prorok, Brokat, Inni ludzie, kraj itd.

Nie zabraknie także wspomnienia o wsparciu ze strony ogólnopolskich stacji telewizyjnych, takich jak TVP Kobieta czy TV Puls, które widzą w tej inicjatywie ogromne znaczenie dla polskiej kultury i tradycji.

I Ogólnopolska Gala Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich to nie tylko wyjątkowa okazja do wyróżnienia społeczności wiejskich, ale również doskonała szansa dla firm na budowanie relacji biznesowych oraz promocję marki na szczeblu ogólnokrajowym. To wydarzenie, które wpisuje się w historię i wsparcie dla społeczności wiejskich w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *