Program dla młodych organizacji

Aktualności Dotacje i konkursy

„Debiuty w partycypacji” – ruszył nabór do II edycji programu, który wspiera lokalne organizacje we włączaniu społeczności do aktywności obywatelskiej. W I edycji wzięły udział także KGW.

Program wspiera działające lokalnie organizacje, które jeszcze nie mają doświadczenia we włączaniu społeczności do decydowania o wspólnych sprawach.Uczestnik programu otrzyma: wsparcie mentorskie i finansowe, które pomoże organizacji przeprowadzić np. lokalną debatę / naradę, konsultacje dotyczące ważnego tematu (np. rozwoju miejscowości) czy społeczną diagnozę wspólnej przestrzeni. Organizatorom zależy na współpracy z młodymi organizacjami z małych miejscowości we wszystkich województwach, a szczególnie z  podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.Uczestnicy będą mogli liczyć na:

  • pomoc w zaplanowaniu działania partycypacyjnego adekwatnego do lokalnych warunków i możliwości,
  •  grant do 5 000 zł na przeprowadzenie zaplanowanego działania i bon o wartości 2 000 zł na wzmocnienie (szkolenia indywidualne),
  • dwa spotkania sieciujące,
  • udział w webinarach szkoleniowych, podczas których uczestnicy poszerzą swoją wiedzę nt. zarządzania organizacją i finansami organizacji, komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Zgłoszenia do II edycji programu trwają do 12 kwietnia 2024 r. (piątek) do godz. 12:00 poprzez formularz dostępny na stronie:https://partycypacjaobywatelska.pl/debiuty/zglos-sie/

Organizatorem Programu jest Fundacja Stocznia, Program „Debiuty w partycypacji” realizowany jest w partnerstwie z German Marshall Fund. Środki finansowe pochodzą z programu CEBRICS Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego USAID.

Wszystkie informacje na : https://partycypacjaobywatelska.pl/debiuty/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *