Widać nas na mistrzostwach świata

Aktualności ŚWIĘTOKRZYSKIE

Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich prezentuje się na Mistrzostwach Świata Matchroom Pool – Polska – Kielce 2023.
Polska po raz pierwszy w historii stała się gospodarzem najważniejszej w sporcie bilardowym imprezy na świecie.

W stolicy województwa świętokrzyskiego, w Kielcach, w dniach 1-5 lutego odbywają się zawody w których wystartowało 128 najlepszych bilardzistów globu. Rywalizacja toczy się na specjalnie przygotowanej sali w Centrum Targowym w Kielcach, gdzie przywiezionych zostało 20 stołów bilardowych.


W imprezie transmitowanej przez największe sportowe telewizje na świecie bierze udział trzynastu zawodników reprezentacji Polski. Wydarzenie otworzyli Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Anna Krupka, Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, prezes Światowej Federacjii Pool Bilarda Ishaun Singh, Marcin Krzemiński – członek Zarządu Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych oraz Emily Frazer – Dyrektor Zarządzający Matchroom Multi Sport.

Jako gadżety promocyjne dla zawodników z całego świata swoje produkty przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich: KGW Diabelskie Grono, KGW Kobierzanki, KGW w Milczanach oraz KGW Czerwona Malina.


Na tak prestiżowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć także naszego stoiska. Królują na nim pyszne dania regionalne oraz piękne stroje ludowe z różnych regionów Polski. Odwiedzili nas znakomici zawodnicy: Antoni Iwanicki, który w ubiegłym roku w wieku dziewięciu lat, zdobył pierwszy historyczny tytuł mistrza Polski na I Mistrzostwach Polski Młodzików w Bilard oraz Wojciech Szewczyk, który jako pierwszy Polak w historii, zdobył tytuł mistrza świata w bilardzie ( obaj Mistrzowie na zdjęciu z Katarzyną Korus z Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich). Nasze stoisko gościło także Anną Krupkę, Wiceminister Sportu i Turystyki.


Promujemy polską tradycję, kulturę i zwyczaje. Wśród odwiedzających największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne pierogi z mięsem, kapustą i grzybami. Goście niejednokrotnie wracali po dokładkę. Podziw wzbudzały też piękne stroje ludowe prezentowane na stoisku, m.in. strój krakowski, lubelski, łowicki, rzeszowski.


Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich na mistrzostwach reprezentowały Katarzyna Korus, Zosia Znojek oraz Karolina Matuszewska z KGW Tumlinianie i KGW Korale Radostowej. Będziemy jeszcze Państwa Państwa informować o tym wydarzeniu a już dziś zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i krótkiego filmiku.

Zapraszamy do dołączenia do nas i wspólnego uczestnictwa w ważnych wydarzeniach kulturalnych. Zapisz się Tu: KLIKNIJ

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *