Zapach łąk i lasów unosił się w powietrzu

Aktualności Międzypokoleniowe Porozumienie

Za nami kolejne warsztaty w ramach cyklu spotkań projektu ,,Międzypokoleniowe porozumienie” realizowanego przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w ramach programu Aktywni + dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Tym razem tematem przewodnim były Herbaty z rodzimych łąk i lasów, a uczestnicy pod okiem instruktorów Niżańskiego Uniwersytetu Ludowego wspólnie tworzyli ziołowe herbaty. Tak jak zakłada projekt udział w warsztatach brały osoby w różnym wieku, tak by móc wymieniać się dorobkiem kulturowym pokoleń.
Uczestnikami projektu były głównie Panie reprezentujące lokalne Koła Gopodyń Wiejskich. Warsztaty odbywają się w grupach 25 – osobowych na terenie województwa podkarpackiego.

  • Docelowo chcemy by takie warsztaty odbywały się we wszystkich województwach kraju. Nieustannie zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski do rejestrowania się w Polskim Związku Kół Gospodyń Wiejskich. Członkostwo jest bezpłatne, a korzyści jest naprawdę wiele.” – mówi Katarzyna Korus – Prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

Obecna na warsztatach pełnomocnik województwa podkarpackiego Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich Nikoletta Opiela podkreśla, że uczestnicy warsztatów naprawdę doceniają takie spotkania i podkreślają ich znaczenie w budowaniu społeczności lokalnej. Ponownie byli pod ogromnym wrażeniem formy przygotowania i bogactwa materiałów.

Kolejne warsztaty zaplanowane są na 17 sierpnia. Tym razem wspólnie będziemy przygotowywać fuczki podkarpackie. Szczegóły pod linkiem: https://kolagospodynwiejskich.org/porozumienie/

Projekt ,,Międzypokoleniowe porozumienie” realizowany jest przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w ramach dofinansowania Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach konkursu Aktywni+. Partnerem projektu jest Poczta Polska oferująca usługę Q- doręczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *