Jabłko w roli głównej

Aktualności

Danie „Nogi z kaczki pieczone w soku jabłkowym” przygotowane przez KGW w Dzierążni  zajęło I miejsce w ogólnopolskim konkursie kulinarnym „Jabłkowa pokusa”. Już 9 września w Lublinie trzy najlepsze zespoły jeszcze raz staną w szranki i będą walczyć o nagrodę publiczności.

Konkurs kulinarny dedykowany kołom gospodyń wiejskich zorganizowany przez Fundację Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi” składał się z trzech etapów. Pierwszy polegał na przysłaniu przepisu na potrawę, która uwzględnia wykorzystanie jabłka.  Do II etapu konkursu kulinarnego „Jabłkowa pasja” zakwalifikowały się dwadzieścia cztery koła.Finał odbył się w  Akademii Kulinarnej Studio A w Toruniu. Zadaniem uczestników było przygotowanie i zaprezentowanie przed kapitułą konkursową dania z jabłkiem w roli głównej, do którego przepis został przesłany w I etapie konkursu.Kapituła, której przewodniczył finalista programu Master Chef,  Michał Fabiszewski wybrała i nagrodziła  pięć najsmaczniejszych i wykonanych zgodnie z regulaminem potraw:   

– Koło Gospodyń Wiejskich w Dzierążni  (woj.świętokrzyskie) za potrawę „Nogi z kaczki pieczone w soku jabłkowym” (I miejsce).

– Koło Gospodyń Wiejskich ,,Załomianki” (woj.zachodniopomorskie) za potrawę „Ulepce jabłkami nadziane, w żurawinowym sosie skąpane” (II miejsce).

– Koło Gospodyń Wiejskich w Rudnie (woj.małopolskie) za potrawę „Kotleciki ziemniaczane z jabłkiem” (III miejsce).

– Koło Gospodyń Wiejskich „Pasjonaci” (woj.mazowieckie) za potrawę „Miodownik wspomnienie lata” (IV miejsce).

–  Koło Gospodyń Wiejskich w Cieślinie„Cieślinianki” (woj. kujawsko-pomorskie) za potrawę„Aksamitny krem jabłkowy z odrobiną pikanterii” ( V miejsce).

Trzy najlepsze dwuosobowe  zespoły wezmą  udział w festiwalu kulinarnym w Lublinie, który odbędzie się już 9 września  i będą rywalizowały w tzw. „live cooking” (gotowaniu na żywo) o nagrodę publiczności. Koła będą musiały przygotować po 200 porcji swojego popisowego dania.

KGW w Dzierążni nie po raz pierwszy sięga po laury w konkursach kulinarnych. –Lubimy konkursy kulinarne, a podczas „Jabłkowej pokusy” emocje sięgały zenitu. Warto było przeżyć tę przygodę, nie dla wygranej, lecz dla wspaniałej atmosfery jaka panowała podczas konkursu. Cieszymy się, że przy okazji mogłyśmy zwiedzić Toruń, z niecierpliwością czekamy na wyjazd do Lublina – mówi Jolanta Paterek, przewodnicząca KGW w Dzierążni. Nagrodami w konkursie był wysokiej jakości sprzęt AGD, który ułatwi kołu przygotowanie kolejnych wspaniałych dań.

Najpyszniejsze danie w konkursie „Jabłkowa pokusa” przygotował dwuosobowy zespół Agnieszka Iwan i Katarzyna Paterek. Serdecznie gratulujemy! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *