„Seniorzy w akcji”. Konkurs

Aktualności

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” zaprasza do udziału w  17. edycji konkursu „Seniorzy w akcji”, którego celem jest wspieranie osób starszych oraz par międzypokoleniowych w realizacji projektów społecznych poprzez warsztaty i dotacje. Nabór trwa do 6 maja.

Konkurs skierowany jest do osób w wieku 60 lat i starszych, które chcą samodzielnie lub w parach międzypokoleniowych(tj. razem z drugą młodszą osobą – od 18 do 40 roku życia)angażować się w działania społeczne. Nie potrzebne jest doświadczenie w prowadzeniu projektów. Organizatorzy podczas warsztatów, przed przyznaniem dotacji, pomogą rozwijać i doskonalić zgłoszone pomysły.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać  do 6 maja.

Na uczestniczki i uczestników czekają:

  • dwa 3-dniowe warsztaty i konsultacje z ekspertkami i ekspertami, podczas których przyjrzymy się wyzwaniu, które dostrzegliście i przekujemy je w działania projektowe,
  • wsparcie doświadczonych tutorek i tutorów na każdym etapie realizacji działań,
  • rozwój kompetencji liderskich,
  • wymiana pomysłów i doświadczeń z innymi uczestniczkami i uczestnikami,
  • dotacja (w wysokości od 12 tys. do 17 tys. złotych) na realizację projektu.

Regulamin konkursu, harmonogram oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie : https://seniorzywakcji.pl/rekrutacja/biezaca-rekrutacja/

Już 15 kwietnia o 12:00 w formie online na Facebooku i Youtubie odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym Małgorzata Stanowska — koordynatorka programu „Seniorzy w akcji”opowie o aktualnych zasadach konkursu oraz odpowie na wszelkie pytania dotyczące projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *