KGW Czerwona Malina z powiatu staszowskiego nagrało teledysk

Aktualności

O projekcie rozmawiamy z panią Magdaleną Kosowicz z KGW Czerwona Malina:

Skąd pomysł na taką realizację?

Nagranie pierwszego teledysku mamy już za sobą, była to piosenka pt. „Te Opolskie dziouchy”. Tym razem postanowiliśmy napisać piosenkę o naszym KGW Czerwona Malina. Jest to fajna promocja naszego KGW oraz gminy Bogoria. Autorem piosenki pt. „Czerwona Malina” jest Marcin Snopek. Dzięki dofinansowaniu z Działaj Lokalnie, Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności mieliśmy możliwość realizacji naszego pomysłu, ponieważ otrzymaliśmy grant na projekt pt. „Pieśni ludowe dla każdego i dużego i małego” W projekcie tym jednym z zadań było nagranie teledysku.  Do współpracy zaprosiliśmy Piano Kamil Kondek, który skomponował melodię do naszej piosenki.

Jak należy zabrać się do nagrania  teledysku. ile to trwa i co jest potrzebne?

Najważniejsze są chęci, potem plan, co chcemy zrobić. Kolejny krok, to spotkanie członków oraz burza mózgów. Każdy doda coś od siebie na spotkaniu i powstają super projekty. U nas najpierw pojawił się pomysł, aby napisać piosenkę o naszym KGW Czerwona Malina. W międzyczasie pojawił się nabór wniosków na otrzymanie grantu. Więc napisałyśmy projekt który obejmował również nagranie teledysku. Nasz kolega napisał piosenkę, Piano Kamil Kondek muzykę oraz nagranie piosenki i montaż teledysku. Trwało to około pół roku. Ale już jest i można go zobaczyć na kanale You Tube.

 Z jakim odbiorem spotkał się utwór?

Mam nadzieję że słuchacze pozytywnie nas odebrali. Dla nas jest to miłe i ciekawe doświadczenie a przede wszystkim super zabawa i odskocznia od codzienności. Przez pierwsze 24 godziny teledysk miał 1000 odsłon na kanale You Tube, więc myślę że się podobało. Ale trzeba ocenić samemu.

O temat teledysku nagranego przez KGW Czerwona Malina zapytaliśmy także wójta gminy Bogoria, Marcina Adamczyka:

Wiedział Pan o pomyśle nagrania teledysku wcześniej, przed jego premierą?

Muszę przyznać, że nic nie wiedziałem o zamiarach Pań z KGW. Premiera była chyba zaskoczeniem nie tylko dla mnie ale też dla wielu mieszkańców naszej gminy.

 Jak samorząd odbiera inicjatywę KGW z Kiełczyny?

 Jest to coś nowego czego jeszcze nie było do tej pory na terenie gminy czy powiatu. Każdą inicjatywę prorozwojową czy promocyjną samorząd ocenia bardzo pozytywnie. Również i w naszej gminie doceniamy kreatywność i pomysłowość każdego stowarzyszenia. Miło jest słyszeć z ust mieszkańców z gmin województwa świętokrzyskiego, że słychać o naszej gminie również i u nich.

 Czy gmina Bogoria w jakiś sposób wyróżni panie z Koła za wcieloną w życie pomysłowość?

 Nie ukrywam, że jeszcze o tym nie myślałem. Nie mniej jednak staramy się pomagać i doceniać wszystkie takie organizację w miarę możliwości samorządu.

 Ile kół funkcjonuje na terenie gminy Bogoria i jaką mają z Panem współpracę?

 Na dzień dzisiejszy na terenie gminy funkcjonuje 7 KGW a to jeszcze nie koniec, bo słychać, że kolejne panie z innych miejscowości mają plan założenia KGW. Co do współpracy to trzeba by zapytać same Panie. Z mojej perspektywy współpraca układa się naprawdę dobrze. Gmina stara się zapewnić każdemu KGW miejsce do spotkań a także dofinansowuje przedsięwzięcia zainicjowane przez panie. Oczywiście możliwości nie ma kto wie ile ale nie zdarzyło się jeszcze żeby któreś KGW zostało bez wsparcia. Panie za to odwdzięczają się z podwójną siłą – reprezentują gminę na zewnątrz ale również pomagają w organizacji uroczystości gminnych typu dożynki jak również i zbiórek charytatywnych.

Dziękujemy za rozmowę

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *