Koło Gospodyń Wiejskich Odranka (woj. mazowieckie) stworzyło Kodeks Dobrych Praktyk. Koło już wprowadza go w życie, ponieważ „Komunikacja”, „Grupa” i „Współpraca” wytyczają drogę do sukcesu.
Kodeks podzielony jest na trzy części, które symbolizują litery zawarte w skrócie „KGW”, tym razem jednak oznaczają one : Komunikację, Grupę i Współpracę. – Kodeks dobrych praktyk to zbiór naszych podstawowych wartości, którymi chcemy się kierować w kole.Wdrożenie kodeksu oraz działanie według jego zasad przyczyni się do zbudowania i wzmocnienia marki naszego koła w środowisku lokalnym, powiatowym a nawet krajowym. Komunikacja i współpraca to kompetencje, które są niezmiernie istotne na każdym etapie działania nawet najmniejszej organizacji. Praca nad nimi to fundament pracy zespołowej – przekonują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Odranka. Nad opracowaniem Kodeksu Dobrych Praktyk pracował cały zespół. Jest pokłosiem szkolenia, które odbyło się w ramach wygranego przez koło konkursu organizowanego przez Mazowsze Lokalnie, ścieżka „Rozwój młodych organizacji”.
– Wiedza zdobyta podczas szkolenia pozwoliła nam na efektywniejszy podział ról przy realizacji przyszłych zadań, oraz poprawę komunikacji między członkami koła – dodają Panie z KGW Odranka.
Koło Gospodyń Wiejskich „Odranka” powstało w drugiej połowie 2022 roku. Liczy 25 członków, zarównopań jak i panów. – Członkami naszego koła są mieszkanki oraz mieszkańcy wsi Odrano-Wola. Reprezentujemy różne środowiska zawodowe oraz społeczne. To co nas łączy to determinacja oraz zaangażowanie w realizację wspólnych działań zmierzających do poprawy jakości życia oraz integracji mieszkańców naszej wsi – podkreślają nasze rozmówczynie.
Na zdjęciach ; Kodeks Dobrych Praktyk oraz Panie i Panowie z KGW Odranka.